Aktualności

Artykuły

 • UWAGA: UDOSTĘPNIANIE AKT

  Uwaga: Udostępnianie akt.

   

  Informuje się, że z dniem 3.01.2013r. w siedzibie Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej na parterze w pokoju nr 14, utworzona zostaje czytelnia akt. Akta zamawiać można osobiście lub telefonicznie w Punkcie Obsługi Interesanta ( tel. 33 4990 480 lub 33 4990 481), względnie drogą elektroniczną ( na adres: czytelnia@bielsko-biala.so.gov.pl). Zaleca się zamawianie akt z dwudniowym wyprzedzeniem.
  Sposób korzystania z czytelni szczegółowo opisany według dostępnego poniżej regulaminu.

  Czytajwięcejo:
 • Minister Sprawiedliwości w Sądzie Rejonowym w Cieszynie

  W dniu 24 maja 2012r. w Sądzie Rejonowym w Cieszynie Minister Sprawiedliwości  Jarosław Gowin spotkał się z sędziami okręgu bielskiego. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli sędziowie Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej oraz sędziowie Sądów Rejonowych w Bielsku-Białej, Żywcu i Cieszynie Minister Sprawiedliwości przedstawił plany i zamierzenia resortu dotyczące reformy strukturalnej sadownictwa (znoszenia sądów rejonowych i tworzenia wydziałów zamiejscowych) oraz usprawnienia pracy sądów, w szczególności wprowadzenia e-protokołu, zmian w procedurze karnej i cywilnej.

   

  Minister Sprawiedliwości w Sądzie Rejonowym w Cieszynie

  Czytajwięcejo:
 • Ranking stron internetowych sądów okręgowych i apelacyjnych

  W dniu 3.04.2012 rozstrzygnięta została IV edycja "Rankingu stron internetowych sądów okręgowych za rok 2011".

   

  Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej zajął zaszczytne II miejsce spośród 45 ocenianych jednostek.

   

  Zwycięzcami tegorocznej edycji są sieradzki Sąd Okręgowy oraz Sąd Apelacyjny w Katowicach.

  Czytajwięcejo:
 • Zniesienie Wydziału V Gospodarczego

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 marca 2011r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie utworzenia sądów gospodarczych (Dz. U. z 2011r. Nr 64, poz. 339), z dniem 1 lipca 2011r. zniesiony został Wydział V Gospodarczy Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej.

  Czytajwięcejo: